Paindlik, lihtne ja ökonoomne paigaldus 

Oleme suutnud hoida paigaldushinnad nii madalaina kui võimalik ja teinud kõik endast oleneva, et saaksite nautida naturaalse tselluvillaga soojustatud maja mugavusi. Soojustuse OÜ paigaldusmeeskond telli siit.

Vabapuistelist tselluvilla paigaldatakse kolmel eri viisil: 
kuivpuistena     - avatud pööningutele ja põrandatesse
niiskpuistena    - sise- ja välisseintesse
õõnespuistena  - kaldlagedesse, avatud õõnsustesse

Tselluvilla kulub täpselt nii palju, kui palju on soojustatavat pinda, st et ülejääke ribade või rullide kujul ei teki - te maksate ainult selle eest, mis on teil seinas või lae peal paigas. Ka pääseb tselluvillaga soojustamisel ligipääsmatutesse madala viilkatuse nurkadesse ja keerulise kujuga liidetesse v soppidesse, mis täidetakse tihedalt, nii et seal enam soojusleket ei teki. Katuse alla paigaldatud tselluvill ei vaja kilet soojustuskihi alla või kile/paberi üle soojustuse toomist, et see pealt katta - hingav materjal töötab iseseisvalt, kogub pinnale niiskust ja tekitab seal kerge kooriku ega lendu. Ilma kiledeta töötab tselluvill ühtlasi kogu maja kopsuna. Tselluvill ei vaja ka kogu katusealuse ulatuses tuuletõkkeplaate, piisab mõnest sentimeetrist üle soojustuskihi kõrguse. See säästab tuntavalt soojustustöödele kuluvat maksumust. Keskmise elamu kõigi majaosade soojustamiseks kulub kaks kuni kolm tööpäeva. Vaata kalühikesekiulise tselluvilla eeliseid paigaldusel.

Kuna tselluvill sobib kõigisse avatud aurutõkketa lahendustesse, kõigisse piiretesse, millel on pisutki nakkuvat pinda, siis materjali kasutuskohtade valikul piire pole. Nii suurte kortermajade kui keeruliste käikudega vanalinna pööningutele, nii ümberehitatavate suvilate kui viilhallide ja ka kirikute võlvkaartesse sobib materjal ühtviisi hästi. 

  • Eeltööd tuleb ära teha enne soojustamist, õhulekkekohad ja paberid kinni teipida ja tuuletõke korralikult kinnitada. Horisontaalpindadesse nagu pööningud, põrandad või vahelaed, puhutakse kuiv soojustus vabapuistena.
  • 60 cm sammuga püst- või kaldpiiretesse paigaldatakse materjal kergelt niiskununa, mille käigus puidukiud kleepuvad omavahel ja püstsõrestike vahedesse. Seinad tasandatakse freesiga ja kuivanuna jääb pind ühtlaselt sile ning vetruv.
  • Rõht-, kald- ja püstpindades oleme kasutanud ka paigaldusviisi, kus soojustus puhutakse surve all tarindite vahele või tarinditevahelistesse õõnsustesse. See meetod sobib renoveeritavatesse ja lisasoojustust vajavatesse majadesse. 

Please publish modules in offcanvas position.