• +372 50 33 593
  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lingi keskkonnaohutuse deklaratsioonile leiad siit:
Termex-tselluvilla Keskkonnaohutuse deklaratsioon

Tõlge:
Keskkonnaohutuse teatis (deklaratsioon)
Termex-tselluvill
Kehtib 5 aastat al. 15.3.2013i

Toote kirjeldus
Termex-tselluvill on ajalehepaberist, magneesiumsulfaadist ja boorhappest valmistatav puistevill. Toodet võib kasutada soojustusmaterjalina katusealustel pindadel, seintes ja põrandates/vahelagedes, samuti lisasoojustusena palkseintes.

Puhallus-Termex (puiste-termex) paigaldatakse vabalt lahtistele soojustamist vajavatele pindadele (rõhtsad ja kergelt kaldu pinnad, katuse- ja põrandaalused). Liimja lisaainega Sidox-Termex (sidus-termex) puhutakse eest või küljelt lahtisesse konstruktsiooniosasse (seinad, katusalused ja põrandapinnad). Ontelo-Termex (õõnes-termex) puhutakse kinnistesse konstruktsioonidesse läbi õõnesavade kõrge tihedusastmega ja vajumatuna (kaldkatused ja -seinad).

Paigaldusautos (veoautos) on puhumisseadmed, 40 m voolikuid ja 2 paigaldajat. Paigaldusauto peab saama soojustatavale pinnale nii lähedale kui võimalik. Paigalduse võib teha ka renditava tee-ise-ära-puhumisseadmega.

Erikaalud
               Mahukaal                               kg/m³

      puiste-termex        26 - 36
      õõnes-termex kaldpinnal          42 - 65
      sidus-termex      32 - 65
      õõnes-termex püstpinnal        55 - 65

Tehnilised andmed
Euroopa tehniline sertifikaat/kinnitus ETA 10/0399 ja CE-märk
Vajumismäär puiste-termexile 20%, teistele 0%
Puiste-termexi põlevusklass E

Soojusjuhtivus, λDECLARED (23,50)

      puiste-termex     0,039 W/mK
      õõnes-termex kaldpinnal     0,040 W/mK
      sidus-termex    0,040 W/mK
      õõnes-termex püstpinnal      0,043 W/mK

U-väärtus sõltub soojustuskihi paksusest ja konstruktsiooni tüübist


Kokkuvõte 1.lk tabelitest: Esimesel lehel paremal on kaks keskkonnaohutuse graafikut, esimene näitab, et tootmisetapis kulub mõnevõrra energiat, paigaldusetapis juba väga vähe ja paigaldatud tselluvillakihtides on taastuvat primaarenergiat mitmeid kordi rohkem kui kulus tootmiseks ja paigalduseks kokku. Seega tselluvilla energiamahukus on tühine, kuid soojustusena toodab ta piltlikult ise energiat.

Kokkuvõte 2.lk tabelitest: Teisel leheküljel on sama tabel detailsel kujul 1 kg termex-villa tootmise kohta  tootmis- ja paigaldusetappide ja erinevate keskkonnaparameetrite kaupa. Tabeli esimeses veerus ülalt alla on loetletud järgmised parameetrid: Energia (alajaotused Taastumatu primaarenergia ja Taastuv primaarenergia), Heitmed (alajaotused Kliima soojenemine, Osoonikihti, Hapestumine, Eutrofeerumine ja Fotokeemilise osooni teke (nn halb osoon maapinna lähedal), Ressursid (alajaotused Mittefossiilsete ressursside kulumine, Fossiilsete ressursside kulumine, Sekundaartooraine, Taastuvad sekundaarkütused, Taastumatud sekundaarkütused, Veetarve) ja Jäätmed (alajaotused Prügila jäätmed, Probleemsed jäätmed, Radioaktiivsed jäätmed, Süsihappegaasi sisaldus).

Viie täht-lühendiga parameetri kohta tabeli lõpus on eraldi graafik, mis näitab, et kogu saaste tekib tooraine hankimise ja transpordi käigus, mitte tootmisel või paigaldusel. 

1. ja 2.lk lõpus tekstikastis: Keskkonnaohutuse teatis põhineb ISO 14040, ISO 14044 ja EN 15804 standarditel. Süsihappegaasi sisalduse arvutustes on järgitud prEN 16449 standardi juhiseid. Arvutustes on arvestatud nii tootmis- kui ehitusetappe. Tootmisetapid A! - A3 koosnevad toorainete hankimisest, transpordist ja tootmisest endast. Ehitusetapid A4 -A5 koosnevad toote transpordist objektile ja toote paigaldusest.

   

© 2024 Soojustuse OÜ. Kõik õigused tagatud.

Please publish modules in offcanvas position.