• +372 50 33 593
  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Hingavus ei tähenda muud kui materjali võimet siduda niiskust, see termin ei ole moesõna, vaid on kasutusel juba eelmise sajandi 70-ndatest aastatest. Meie oleme laenanud selle sõna soome arhitekti Panu Kaila "Majatohtri" V osast, kus ta selgitab niiskuse sidumisvõimet põhjalikult. 

Üldlevinud kondensatsioonikahjustuste põhjus on aurutõkestamine ehk kilelahendused, kus aurutõkkekiledele tekib külma ja sooja õhu kokkupuutel vesi, mis hakkab allapoole tilkuma. Nii kahjustuvad hoone alumised konstruktsioonid, liigniiskuse tagajärjel tekib aga hallitus ja hakkavad arenema mitmesugused seeneliigid. Sama lugu on konvektsiooniga, sooja õhu kui raskema ja tihedama liikumisega hõredamasse, jahedamasse. Tselluvilla niiskuse sidumise võime  tähendab seda, et materjal seob niiskuse endasse, imab ja vabastab niiskust, mitte seda, et materjali kaitstakse niiskuse eest mittehingava materjaliga. Kiledega vajavad hoolikat eraldamist mittehingavad mineraalvillad, tselluvill on orgaaniline hingav materjal ja ei vaja kiledega kaitsmist ja maja umbseks muutmist. Lisaks takistavad tselluvillas sisalduvad boriidisoolad üleniiskumist ja hallituse arenemist. Isegi veekahjustus ei suuda tselluvillsoojustust täielikult kasutuks muuta.


© 2024 Soojustuse OÜ. Kõik õigused tagatud.

Please publish modules in offcanvas position.