Laepealsete ja pööningute lisasoojustamine ehk vana soojustuskihi peale uue tselluviliakihi puhumine aitab oluliselt vähendada maja küttekulusid ja saada ühtlasemat toatemperatuuri ja luua hubasemat ruumikliimat. Tselluvillaga majas ei muutu õhk liiga kuivaks ega staatiliseks.
Tselluvill kiud on lühikesedt ja tänu oma raskusele avavad need vana soojustuse servad ning tungivad selle kiududesse. Nii nakkuvad kihid paremini ja sulavad üheks. Lühike kiud täidab vana soojustuse vahed ja praod paremini, sellevõrra paraneb kogu kihi soojustusvõime ning lisatud uue soojustuse võrra väheneb kütmisvajadus. Vanale soojustusele uue kihi lisamine kaitseb pööningut ka läbipuhumise eest. Tselluvillas on lisaks väga peene struktuuriga, peaaegu tolmusarnane kiht, mis langeb pärast puhumistöid soojustuse pinnale ja seob õhus oleva niiskuse endasse. Pinnale moodustub tasahaaval paberitaoline koorik, mis takistab villa kaasaliikumist tuule ja õhuvooludega ning toimib nagu tuuletõke. Seetõttu on tuuletõkkeplaati vaja vaid mõned cm-d üle villakihi kõrguse.
Kui õhuniiskus on optimaalne, ei mõjuta niiskus või niiskumine tselluvilla soojusjuhtivust. Kiude aitab kuivana hoida ka allpool olev vana soojustuskiht. Paraneb kogu soojustuse (uus+vana kiht) soojusjuhtivus. Tihti ei ole vanadel majadel katusekatte all aluskatet või -vaipa, millele niiskus koguneks ja nii on hakanud tekkinud vesi läbi lae tilkuma. Kui aga vana soojustuse peale lisada uus kiht tselluvilla, seob see kondenssvee oma pinnakihti ja aurub sealt hiljem tasapisi välja, nii ei tungi see hoonesse. Sellega paraneb kogu pööningu niiskustehnika ja veelekkeid ei teki. Tselluvilla hügroskoopne kiud tasakaalustub alati õhu suhtelise niiskusega ega põhjusta niiskuskahjustusi.