Lisasoojustamisega parem niiskuskindlus

Laepealsete pööningute lisasoojustamisega püütakse vähendada energiakulu ja saavutada ühtlasemat toatemperatuuri ning läbi selle luua hubasemat ruumikliimat. Tselluvillaga saab aga mõjutada muidki tegureid. Puhuritega paigaldatud tselluvill koosneb peentest, lühikestest tselluloosikiududest, millel on võime tungida vanasse olemasolevasse soojustusse ja avada oma raskusega vana plaatsoojustuse servi.

Pinnale moodustub tuuletõke
Lühike tselluvillkiud täidab üllatavalt hästi vanasse soojustusse tekkinud vahed ja praod ning sellevõrra vana soojustuse soojustusvõime paraneb. Kui vanale osale lisatakse ühtlane, ilma vahedeta tselluvillakiht, saavad vana matt- või vabalt paigaldatud soojustuse vead korrigeeritud. Laepealsetesse puhutavas tselluvillas on üks kiht väga peene struktuuriga, peaaegu tolmusarnane kiud, mis langeb pärast puhumistöid soojustuse pinnale. See seob õhus oleva niiskuse endasse ja soojustuse pinnale hakkab tasahaaval moodustuma paberitaoline kiht. See kõva koorik takistab villa kaasaliikumist tuule ja õhuvooludega ja toimib ka laepealse tuuletõkkena. 

Niiskusmahtuvus suureneb
Kivist või klaaasist valmistatud mineraalvillad ei suuda oma kiududesse niiskust siduda ja seetõttu neis villades olev suhteline niiskus on kiudude vahel. Vähimgi veehulk vähendab märgatavalt klaasvilla soojusjuhtivust. Ajalehepaberist valmistatud hügroskoopne kiud tasakaalustub aga alati õhu suhtelise niiskusega. Uurimuste järgi ei ole puidu- ja tsellulooskiust isolatsioonide vastuvõtlikkus (ehitus- ja paigaldus)vigadele seetõttu nii suur. 

Kui õhuniiskus on optimaalne, ei ole puidukiu niiskumisel mingit mõju tselluvilla soojusjuhtivusele. Kiude aitab kuivana hoida ka allpool olev vana soojustuskiht. Seetõttu paraneb kogu soojustuse (tselluvill+vana soojustus) soojusjuhtivus. Tihti ei ole vanadel majadel katusekatte all ka mingit erilist aluskatet või -vaipa. Nii on kondenssvesi tilkunud alla laepealsele, kus on mineraalvill ja halvimal juhul on katkise aurutõkke kaudu tekkinud laevoodrile veekahjustust näitav värvimuutus. 

Vana soojustuse peale lisatav tselluvill parandab hoone niiskustehnikat selleski osas. Ta seob kondenssvee pinnakihti,  koormuse lõppedes aurub vesi soojustusest välja ega tungi hoonesse. Aja jooksul need kondensikohad muutuvad umbes 1/2 - 1 cm sügavusteks süvisteks soojustuse pinnal. 

Please publish modules in offcanvas position.